Życzenia wielkanocne
691-023-935
Strona koła łowieckiego w Wąbrzeźnie ma na celu przybliżyć naszą pracę i wkład w rozwój przyrody
19 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Jarantowicach odwiedzili siedzibę naszego koła. Spotkanie rozpoczęło się od żywej lekcji przyrody, podczas której uczestnicy poznali zwierzynę drobną zamieszkującą okoliczne pola. Myśliwi przybliżyli również biologię bażanta oraz omówili różnice między kurą a kogutem. Następnie każde dziecko miało wyjątkową okazję wsiedlenia bażanta do naturalnego środowiska, co było dla uczniów […]
Dnia 11 lutego 2026 roku odszedł do Krainy Wiecznych Łowów nasz kol. Andrzej Barański.
W okresie zimowym myśliwi prowadzą regularne dokarmianie zwierzyny, dbając o jej kondycję i przetrwanie w trudnych warunkach atmosferycznych. Działania są prowadzone systematycznie przez cały okres zalegania pokrywy śnieżnej. Dzięki zaangażowaniu myśliwych zwierzyna ma zapewniony dostęp do pożywienia.
19 stycznia br. członkowie koła wykonali prace porządkowe mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz utrzymanie należytego stanu terenu i obiektów. Zakres prac obejmował przede wszystkim odgarnianie śniegu z terenu wokół siedziby koła.
W dniu 19 grudnia 2025 roku odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne członków naszego Koła. Był to wyjątkowy czas wspólnej refleksji, podsumowania mijającego roku oraz kultywowania tradycji, które od pokoleń są ważnym elementem naszej wspólnoty. Wigilia była doskonałą okazją do umocnienia koleżeńskich więzi, integracji oraz chwili zadumy.
Dnia 18 grudnia 2025 r. Łowczy Koła Łowieckiego ,,Jedność” – kol. Rafał Szynkiewicz odwiedził Szkołę Podstawową w Jarantowicach. Kol. Rafał przekazał na ręce Pani Dyrektor Moniki Bestjan paczkę świąteczną dla uczniów dziękując za kolejny rok udanej współpracy.
Tradycją koła są polowania integracyjne, które są doskonałą formą do szerzenia tradycji, integracji podczas biesiad oraz wspólnych wspomnień. Dnia 15 listopada 2025 roku obyło się polowanie w Kole Łowieckim ,,Jedność” w Wąbrzeźnie. Królem Polowania został kol. Mariusz Mol, Wicekrólem Polowania: kol. Jacek Wolski, Królem Pudlarzy: kol. Henryk Czerwiński.