
19 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Jarantowicach odwiedzili siedzibę naszego koła. Spotkanie rozpoczęło się od żywej lekcji przyrody, podczas której uczestnicy poznali zwierzynę drobną zamieszkującą okoliczne pola. Myśliwi przybliżyli również biologię bażanta oraz omówili różnice między kurą a kogutem.
Następnie każde dziecko miało wyjątkową okazję wsiedlenia bażanta do naturalnego środowiska, co było dla uczniów niezwykle ciekawym i pouczającym doświadczeniem.
Po części edukacyjnej na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami, które stworzyło miłą i integracyjną atmosferę. Dodatkową atrakcją było spotkanie z młodym psem rasy wyżła niemieckiego szorstkowłosego, którego zaprezentowali myśliwi.
Za organizację i przebieg wydarzenia odpowiedzialni byli: kol. Rafał Szynkiewicz- łowczy koła, kol. Paweł Kubasik, rezydenci: Marcin Kluska i Piotr Kawa.

