Lekcja edukacyjna dla uczniów Szkoły Podstawowej w Jarantowicach


29 marca 2023 roku, w piękny, wiosenny poranek uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jarantowicach odwiedzili Koło Łowieckie „Jedność”. Celem spotkania była edukacyjna lekcja na temat bażantów. Spotkanie poprowadził p.o Łowczy Rafał Szynkiewicz, który na początku przywitał Prezesa Koła Jana Koseckiego i stażystów oraz nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jarantowicach. Następnie opowiedział, jak wyglądają bażanty, czym się żywią oraz w jakim celu się je wypuszcza o tej porze roku. Dzieci mogły zobaczyć na żywo te zwierzęta, dotknąć, a nawet pogłaskać. Jednak największą radością dla uczniów było wypuszczanie bażantów. Po edukacyjnej lekcji dzieci mogły spędzić czas na świeżym powietrzu oraz skosztować kiełbaski z ogniska. Był to miło spędzony dzień, który dostarczył wielu przeżyć i radości. W organizacji spotkania pomagali stażyści: Bartek Siemianowski, Karol Siemianowski oraz Marcin Siemianowski.