
18 lutego 2023 roku członkowie Koła Łowieckiego „Jedność” obchodzili 75-lecie istnienia i działalności Koła. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą poprowadzoną przez Księdza Kanonika Jana Kalinowskiego. Część oficjalna odbyła się w Restauracji Kuźnia Smaków w Małym Pułkowie. Wydarzenie poprowadzili: kol. Marcin Zubrzycki, kol. Artur Dzwonkowski oraz kol. Rafał Szynkiewicz. Jubileusz rozpoczął się sygnałem łowieckim, na którym został wprowadzony sztandar. Prowadzący powitali zaproszonych gości oraz przybliżyli krótką historię Koła. Po uroczystym wprowadzeniu zostały rozdane medale uznaniowe. Medalem Zasługi Łowieckiej dla Koła Łowieckiego ,,Jedność” odznaczeni zostali: Waldemar Kobierski, Zbigniew Romanowski, Zdzisław Ligęza, Marian Landowski, Andrzej Barański, Andrzej Rękas, Jerzy Hemmering, Marek Sobieski, Piotr Skiba, Jacek Tomaszewski, Jan Kosecki, Leon Sumiński. Następnie zostały rozdane pamiątkowe statuetki i krawatniki wszystkim członkom Koła. Również pamiątkowe statuetki otrzymali zaproszeni goście. Kwiaty otrzymały pani Marlena Siemianowska za zaangażowanie, poświęcany czas i wkład pracy w funkcjonowanie Koła oraz pani Bożena Skiba za prowadzenie kroniki Koła. Zaproszeni goście gratulowali członkom Koła pięknego jubileuszu, składali podziękowania za pielęgnowanie tradycji i zwyczajów łowieckich oraz życzyli wszelkiej pomyślności na niwie łowieckiej. Po części oficjalnej zaproszono wszystkich na poczęstunek. Na stołach królowały potrawy myśliwskie, goście bawili się przy muzyce na żywo, a atrakcją wieczoru był płonący dzik. Jubileusz był dobrym momentem do refleksji, wspomnień oraz wspólnego świętowania.

